Chemická olympiáda

20. 02. 2020     sekce: Úspěchy žáků     autor: Petra Kunovská     tisk: tisk článku

Chemická olympiáda je tradiční předmětová soutěž. V letošním ročníku chemické olympiády to je jedním slovem všechno přesolené. Ale ne tak, jak to známe z jedné pohádek. Slovo sůl má pro chemika daleko širší význam, protože k solím (kromě té kuchyňské) patří i různé přísady do potravin, dezinfekce, léčiva, hnojiva, stavební materiály, čisticí prostředky, látky používané při výrobě skla a výbušnin...

Školní kolo soutěže se skládá že tří částí. Zájemci nejdříve plní domácí práci, poté následuje praktická laboratorní část. Celé školní kolo je uzavřené testem, ve kterém ve 120 minutách soutěžící prokazují své vědomosti.

Náročných úloh se nezalekla pětice našich soutěžících. A první čtyři splnili podmínky pro postup do okresního kola, které se bude konat v úterý 3. března 2020 v Gymnáziu Jakuba Škody v Přerově.

Výsledky školního kola:

1. Karolína Janečková 9. A